Zveřejněno: 16. 09. 2022

Historie Yankee Candle

Společnost YANKEE CANDLE za svou 52 letou kariéru jasně dokázala, že právě díky zkušenosti a tradici v oboru vonných svíček je absolutním matadorem a celosvětově nejproslulejším výrobcem svíček.

Tím se stala díky jednoduchému vzorci: používání nejlepších surovin s přírodními výtažky + dodržování kvality a spolehlivosti samotných výrobků + nepřekonatelný výběr variant jednotlivých esencí. Krédem tohoto veleúspěšného giganta je autentičnost vůně a její dlouhotrvající aroma. Právem tedy vévodí žebříčku výrobců prémiových vonných svíček a interiérových vůní.

YANKEE CANDLE řadí vonné svíčky do pěti kategorií, vybírat tak můžete mezi esencemi svěžími (např.Baby Powder, Clean Cotton, Fluffy Towels, Soft Blanket), ovocnými (např. Black Cherry, Red Raspberry, Red Apple Wreath, Mango Peach Salsa), květinovými (např. Sunny Daydream, Midnight Jasmine, Tranquil Garden), kořeněnými (např. Home Sweet Home, Berry Mochi, Cinnamon Stick, Frosty Gingerbread) či svátečními v celkovém počtu 97 vůní.

Výrobce Yankee Candle je taky znám tím, že každého čtvrt roku vydává kolekci tématických svíček k danému ročnímu období. V roce 2022 byly jarní novinky spjaty s japonským svátkem - Festival sakury a prodávaly se tyto vonné svíčky - Majestic Mount Fuji, Sweet Plum SakeSakura Blossom Festival. Letní novinky byly stále taky propojeny s japonským svátkem Festival sakury a prodávaly se Berry Mochi, Mango Ice Cream a Tranquil Garden. Podzimní novinky Yankee Candle patřily vůním podzimu s názevem  kolekce #fallinlove. Tato kolekce má za cíl vůněmi svíček Soft Wool & Amber, Apple & Sweet Fig, Autumn Nature Walk a Golden Autumn navodit pravou a nefalšovanou podzimní náladu, ve které se skrývá vzpomínka na procházku barevnou přírodou, vůně sezónního ovoce a nebo zachumlání do vlněného plédu s horkou čokoládou a tou pravou knížkou. Zimní novinky Yankee Candle 2022 můžeme očekávat v nejbližší době v prodeji.

Základní informace, při zakoupení svíčky Yankee Candle.

Upozorňujeme a připomínáme, že vosk je z hořlavého materiálu a může způsobit požár. Prosíme a apelujeme na vás - NIKDY nenechávejte hořící svíčku bez dozoru. Svíčku byste vždy měli mít na bezpečném místě, neměla by být poblíž hořlavých předmětů (záclony), pod svíčkou byste měli mít nehořlavý podstavec nebo podmisku a neměli by na ní dosáhnout děti, popřípadě domácí zvířata.

Před prvním zapálením byste měli knot svíčky Yankee Candle zkrátit na 3 až 5 milimetrů. Po celou dobu pálení svíčky byste tuto velikost měli dodržovat. V případě, že vám svíčka kouří, sfoukněte jí, opět zkraťte velikost knotu na 3 až 5 milimetrů a znovu zapalte. Díky speciálním nůžkám na knot se do vosku nedostane popílek z ustřiženého knotu. K vytvoření krásného voskového jezírka je potřeba nechat velkou svíčku Yankee Candle hořet 3 - 4 hodiny (toto je i doporučené délka pálení svíček) a nebo použít ozdobné prstence. V případě, že se svíčka zfoukne dříve, než se celý vosk roztopí, může vzniknout pamětový prstenec a následně "tunel". Avšak tunel můžete odstranit pomocí alobalu, kterým obalíte celou svíčku a necháte rozpustit tvrdé okraje vosku. Pokud chcete mít svíčku dříve roztopenou, využijte možnost koupení si svíčky s více knoty. Více knotů nabízí například střední verze svíček Yankee Candle Elevation. Kolekce Elevation se již nevyrábí, proto využijte jednu z posledních možností a kupte si je u nás.

 

Varianty produktů od Yankee Candle na www.obchodsvicek.cz

Na našem e-shopu Obchodsvicek.cz prodáváme pouze klasické svíčky Yankee Candle. Tzn. svíčky Classic se skleněným víčkem a hranaté svíčky Elevation s více knoty a kovovým víčkem. Od roku 2023 budeme nabízet i svíčky Yankee Candle Signature a Tumbler.

 

Velká svíčka (velký classic) - parafínová směs, doba hoření 110 - 150 hodin, vytvoření voskového jezírka trvá cca 4 hodiny, pouze jeden knot, který je ručně narovnán a vycentrován pro optimální hoření a nejvyšší výkon. Díky poměru cenu výkon - je jednoznačně jedničkou mezi prémiovými svíčkami.

Střední svíčka (střední classic) - parafínová směs, doba hoření 65 - 75 hodin, vytvoření voskového jezírka trvá cca 2,5 hodiny, pouze jeden knot.

Malá svíčka (malá classic) - parafínová směs, doba hoření 20 - 30 hodin, vytvoření voskovéh jezírka trvá cca 1,5 hodiny, jeden knot, vhodný do malých prostor

Velká hranatá svíčka (velký Elevation) - sojový vosk, sofistikovanné vonné esence, bavlněný knot, doba hoření 65 - 80 hodin, 2 knoty, vysoká intenzita vůně, vhodný do větších prostorů.

Střední hranatá svíčka (střední Elevation) - sojový vosk, sofistikovanné vonné esence, bavlněný knot, doba hoření 28 - 38 hodin, 3 knoty, střední intenzita vůně.

Malá hranatá svíčka (malý Elevation) - sojový vosk, sofistikovanné vonné esence, bavlněný knot, doba hoření 18 - 28 hodin, 1 knot, nižší intenzita vůně, vhodné do menších prostor nebo jako "voňka" do skříně.

Vonné perly - Vonné perly jsou gelové kuličky oblíbených vůní. Tento výrobek se nejlépe hodí do malých prostor jako jsou domácí šatny, skříně, koupelny, WC a šatní skříňky. Po vyprodání všech výrobků bude kategorie zrušena.

Votivní svíčka - Parafínový vosk, provonění místnosti až na 15 hodin, pro intenzivnější provonění se doporučuje použít minimálně 3 votivy. Na pálení je potřeba použít vhodný kalíšek, protože se svíčky roztékají.

Vonný vosk - Vonný vosk voní 8 - 24 hodin (některé typy i déle), vosky mají velmi silný vonný výkon a dokáže provonět byt za pár minut, jsou vhodné při výběru nové vůně (vzorečky) a nejlépe se rozpustí v aromalampě.

Čajové svíčky - V balení naleznete 12 kusů čajových svíček, jednotlivá svíčka vám bude hořet 4 až 6 hodin, jsou vhodné do menších místností a pro větší intenzitu vůně doporučujeme zapálit 3 a více kusů.

Meltcup vosk - Jednoduchý systém rozpuštění vosků, které se nazývá Easy MeltCup System, má za cíl nadchnout fanoušky vůní Yankee Candle, kteří si chtějí během vteřiny měnit své oblíbené vůně. Vosk se používá pouze s elektickými aromalampami Scenterpiece, které mají praktické časovače s možností nastavení 3 časů, po kterých se aromalampa sama vypne. Po vyprodání všech výrobků bude kategorie zrušena.

Venkovní kolekce - Vonné svíčky, které jsou určeny na venkovní použití. Mají 2 knoty, jsou odolné vůči větru, obal je plechový a víčko můžete použít jako podlužku pod svíci. Svíčky obsahují citronelu, která má efekt odpuzovat hmyz. Po vyprodání všech výrobků bude kategorie zrušena.

Dárkové sady - Vonné svíce v mnoha variantách, které jsou zabalené do krásného setu. Vhodné na obdarování svých nejbližších, krásný dárek pro maminku, babičku, kamarádku a nebo přítelkyni.

Doplňky a ostatní produkty - V této kategorii si můžete zakoupit doplňky, které souvisí s výrobky Yankee Candle. Například Svícny na votivní svíčky, svícny na čajové svíčky, svícny na svíčky, aromalampy, ozdobné prstence, nůžky na knoty, stínítka na svíčky, dárkové tašky a nebo dárkové poukazy (nyní chystáme).

 

Porovnání produktů Yankee Candle

  vosk votivní svíčka votivní svíčka ve skle
čajové svíčky malý classic střední classic velký classic malý Elevation střední Elevation velký Elevation
doba provonění 8 hodin 15 hodin

10 hodin

6 hodin 20 - 30 hodin 65 - 75 hodin 110 - 150 hodin 18 - 28 hodin 28 - 38 hodin 65 - 80 hodin
čistá hmotnost 22 g 49 g 37 g 9,8 g 104 g 411 g 623 g 96 g 347 g 553 g
reálná hmotnost 22 g 50 g 90 g 10 g 250 g 850 g 1,2 kg 250 g 950 g 1,4 g
vosk parafín parafín sojový parafín parafín parafín parafín sojový sojový sojový
knot - 1 1 1 1 1 1 1 3 2
intenzita vůně vysoká nižší nižší nižší nižší střední vysoká nižší střední vysoká
rozměry 5,6 x 5,6 x 1,5 cm 4,6 x 4,6 x 4,8 cm 4 x 5,5 x 5,5 cm 1,8 x 3,8 x 3,8 cm 6 x 9 cm 11 x 11 x 13 cm 11 x 11 x 17 cm 7,4 x 7,4 x 7,4 cm 9 x 10,5 x 10,5 cm 15 x 10 x 10 cm

 

EDIT: Článek byl vytvořen před informací, co se vše chystá u Yankee Candle od ledna 2023. Nebojte se, o všem budeme v nejbližší době informovat.

 

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku a Instagramu.

 

 

 

Čtěte dále