Zveřejněno: 09. 02. 2023

Chcete vědět co děláte špatně, že vám svíčka špatně hoří a nedělá jezírko?

Před prvním zapálením byste měli vždy knot svíčky (například Yankee Candle) zkrátit na 3 až 5 milimetrů. Po celou dobu pálení svíčky byste tuto velikost měli dodržovat. V případě, že vám svíčka kouří, sfoukněte jí, opět zkraťte velikost knotu na 3 až 5 milimetrů a znovu zapalte.

Díky speciálním nůžkám na knot se do vosku nedostane popílek z ustřiženého knotu. K vytvoření krásného voskového jezírka je potřeba nechat svíčku hořet 3 - 4 hodiny (toto je i doporučené délka pálení) a nebo použít ozdobné prstence.

V případě, že svíčku zfoukne dříve, než se celý vosk roztopí, může vzniknout pamětový prstenec a následně "tunel". Tunel můžete odstranit pomocí alobalu, kterým obalíte celou svíčku a necháte rozpustit tvrdé okraje vosku.

Pokud chcete mít svíčku dříve roztopenou, využijte možnost koupení si svíčky s více knoty. Více knotů nabízí například střední verze svíček Yankee Candle Elevation a nebo novinky Signature, které máme stále v únoru za zvýhodněnou cenu.

Svíčku byste vždy měli mít na bezpečném místě, neměla by být poblíž hořlavých předmětů (záclony), pod svíčkou byste měli mít nehořlavý podstavec nebo podmisku a neměli by na ní dosáhnout děti, popřípadě domácí zvířata.

Upozorňujeme a připomínáme, že vosk je z hořlavého materiálu a může způsobit požár. Prosíme a apelujeme na vás - NIKDY nenechávejte hořící svíčku bez dozoru.

 

Čtěte dále